Nielegalna podróż w naczepie ciężarówki

Policjanci ze Strzelec Opolskich w naczepie tira znaleźli dwóch cudzoziemców. Jak się okazało, mężczyźni ukryli się pomiędzy artykułami chemii gospodarczej. Policjanci ustalili, że przyjechali oni najprawdopodobniej z Afganistanu. Obcokrajowcy zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

8 października 2018 r., około godziny 13.00, dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. Kierowca tira poinformował, że z naczepy ciężarówki, którą zaparkował przy jednej z firm w Olszowej, dobiegają odgłosy. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci, gdzie zastali zgłaszającego.

Jak się szybko okazało, po otwarciu naczepy samochodu, w środku były dwie osoby. Młodzi mężczyźni przyjechali do naszego kraju w naczepie ciężarówki, ukryci pomiędzy artykułami chemii gospodarczej. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej pochodzą oni z Afganistanu.

Policjanci o wszystkim poinformowali funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy zatrzymali młodych mężczyzn.

Funkcjonariusze Straży Granicznej będą prowadzić czynności służbowe w obecności tłumacza, zmierzające do potwierdzenia tożsamości i obywatelstwa zatrzymanych cudzoziemców. Prowadzone będą także wyjaśnienia, w jaki sposób dostali się oni do naczepy ciężarówki oraz skąd przyjechali do Polski i jaki był cel ich podróży.

Źródło : KPP Strzelce Opolskie

10-10-2018 Strzelce_com_pl

Pogoda

Strzelecka sonda

Czy jesteś za wprowadzeniem dwujęzycznych tablic w gminie Strzelce Opolskie ?

Tak
Nie

Najnowsze ogłoszenia

Przewozy osób Polska - Niemcy , oferuje przejazdy z adresu na ad...
Dojezdzam do pracy w kierunku Krapkowic a dokladnie do Otmentu. ...
Miejscowość: Köschning Data wyjazdu: 07.12.2018 Wymagany po...
Pracujesz legalnie w Niemczech? Czy starałeś się już o niemiecki...
Medipe DE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. współ...