Basen

Lodowisko


    Dzisiaj jest Data pl v0.2 - by KESS sobota, 22 wrzesnia 2018 r.
    Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy
    Apteka dyzurujaca: Pod Socem , pl. eromskiego 9
Nie masz konta? Zarejestruj sie
Masz konto? Zaloguj sie

Strona główna
Aktualności
Ogłoszenia
Forum
Imprezy
Katalog firm
Galeria
Menu online
Mapa Strzelec
Dyżury aptek
Kamera online
Kontakt
  Rankingi
  Czynne do?
  Poradniki
Przepisy
Praca PUP
Fajne gierki
Taxi
Koscioły
Msze Góra
Helios Opole
Wyniki Lotto
Katalog Stron


Aktywne tematy na forum
wejdz na forum
DJ Strzelce Opolskie
Strzelecka Sonda
Czy imprezy muzyczne na "Rybaczówce" to dobry pomysł ?
Tak
Nie
Kamera online
 
 
Pomysł na weekend

Skalne miasto w Czechach Skalne miasto w Czechach
Skalne Miasto - właśnie taką i...
Mapa Strzelec Opolskich (plan)


Wyszukiwarka strzeleckich ulic
Ostatnio dodane firmy

Biuro Usług Geodezyjnych Karol Szydło
Mapa do celów projektowych Tyczenie obiektów budowlanych Inwentaryzacja powykonawcza Podział nieruchomości Wznowienie znaków...
Szczegóły firmy

Auto dada Dariusz Janic Blacharstwo-Mechanika-Szyby
Blacharstwo-mechanika-wymiana szyb-spawanie tworzyw sztucznych.
Szczegóły firmy

AREM
HURTOWNIA ODZIEŻY DAMSKIEJ - producent konfekcji damskiej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą odzieży damskiej produkcj...
Szczegóły firmy

DJ Strzelce Opolskie

Dekarstwo Kurek

Mallancia
Jak znaleźć pracę w Niemczech ?

Jak znaleźć pracę w Niemczech ?

Od 1 maja 2011 roku Polacy maja możliwość legalnej pracy w Niemczech, jednak aby znaleźć dobrą pracę trzeba wiedzieć gdzie jej szukać.

 

Jest kilka możliwości poszukiwania pracy u naszych zachodnich sąsiadów, jednak warto wiedzieć że pracodawcy niemieccy najchętniej poszukują osób znających język. Niestety dla wielu polaków chcących pracować w Niemczech, bariera językowa to największy problem, dlatego warto przed wyjazdem zapisać się choćby na jakiś kurs. Jakie są zarobki w Niemczech ?

 

Od 1 maja niemiecki rząd ustalił minimalne stawki wynagrodzenia które są uzależnione od regionu w jakim pracujemy, i tak :

 

7,79 euro – zachodnie landy

6,89 euro – wschodnie landy

 

Oczywiście kwota jaką zarobimy jest uzależniona od zawodu jaki wykonujemy. O najlepiej płatnych zawodach napiszemy nieco później.

 

 

Gdzie najlepiej szukać pracy  ?

 

  • Agencje Pracy

 

W naszym kraju działa wiele agencji rekrutujących pracowników na przeróżne stanowiska, jednak decydując się na takie rozwiązanie musimy być świadomi że podpisujemy umowę z agencją a nie z pracodawcą co powoduje że zarobimy mniej. Dlaczego ? Ponieważ agencja pracy potrąca prowizje od naszych zarobków.

 

Warto zwrócić szczególną uwagę na treść umowy jaka podpisujemy, gdyż zdarzają się nie do końca uczciwe firmy które potrafią odciągnąć sporą część naszych zarobków.

 

Jeżeli znaleźliśmy już agencje, warto poznać opinie innych pracowników na jej temat poprzez np. fora internetowe, popytać znajomych. Często w ten sposób można zdobyć wiele cennych informacji, które uchronią nas przed późniejszymi problemami.

 

 

  • Internet, Prasa …

 

Internet i niemiecka prasa to ogromna baza ofert pracy w przeróżnych zawodach. Obecnie jest to najpopularniejszy i najwygodniejszy sposób wyszukiwania interesujących nas ofert, jednak bez znajomości języka raczej ciężko będzie nam coś znaleźć.

 

Podczas przeglądania oferty warto zwrócić uwagę na pewne szczegóły w niej zawarte, gdyż zdarzają się ogłoszenia oszustów którzy z legalną pracą w Niemczech nie maja nic wspólnego .

 

Na co zwrócić uwagę  i co powinno nas zaniepokoić ?

 

bardzo atrakcyjne stawki, które są sporo wyższe od innych podobnych ofert

 pracodawca wymaga wpłaty tzw. wpisowego itp.

 

Gdzie szukać ofert pracy ?

 

www.arbetsaugentur.de – strona Federalnej Agencji Zatrudnienia w której skład wchodzi 15 centralnych oddziałów. Agencja ta współpracuje z urzędami pracy w Niemczech a także z partnerami zagranicznymi.

 

www.europa.eu.int/eures – EURES czyli Europejski Portal Mobilności Zawodowej – tutaj najdziemy doradców którzy pomogą i wyjaśnią nam wszystkie zagadnienia dot. pracy w Niemczech. Na terenie Niemiec znajduje się kilkudziesięciu doradców z którymi skontaktujemy się za pośrednictwem tej strony.

 

Popularne portale z niemieckimi ofertami pracy :

 

Job24.de

Infojobs.net

JobWare.de

Karriere.de

JobMarket.de

 

Autor : miroStrzelce_com_pl, 17-06-2011, odsłon: 4182
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Komentarze
Mactar
30-07-2013, 16:29:51
Hehe, dla statysty to jest e46. Na alegrlo e46 coupe jest 377 modeli. Hyundai Coupe wszystkich generacji razem 228 a generacji o ktc3b3rej mc3b3wic499 60. Byc487 moc5bce ja nie chce miec487 auta takiego ja ma co drugi dresik w bloku tylko coc59b oryginalnego???A co do sportowych cech Hyundaia Coupe to:- silnik V6- 6 cio biegowa skrzynia biegc3b3w w modelu z silnikiem V6- dwie rury wydechowe z tyc582u, jedna z lewej druga z prawej tak jak przerabiacie swoje wiec59b e46 my mamy to w standardzie- fotele kubec582kowe super trzymanie boczne nie to co w e46 jakby byc582y wyprofilowane to by tyc582ek grubego dojcza nie wszedc582 :D- sportowy wyglc485d jak Eclipse, i inne auta typowo sportowe a nie jakac59b przerc3b3bka z sedana jak E46- fabryczny spoiler (nie trzeba wiercic487 dziur w bc582otnikach jak robic485 wiec59bniaki w e46)- Hyundai Coupe jest nic5bcszy o okoc582o 3 cm dlaczego obnic5bcacie swoje bmki?

Jenifer
01-08-2013, 20:17:16
Wpisz swf3j komentarz Możesz skzyorstać z tych tagf3w HTML: var RecaptchaOptions = { theme : 'clean', lang : 'en' , tabindex : 5 }; #submit {display:none;} Powiadom mnie o kolejnych komentarzach przez email. Powiadom mnie o nowych wpisach przez email.

Kishoka
02-08-2013, 03:13:08
Mam pytanie do ludzi ktc3b3rzy mieli sycnztoc59bc487 z E46 z poczc485tku produkcji. Czy te egzemplarze nie majc485 problemc3b3w z uszczelkami drzwi jak E36? Czy sc485 lepiej wykonane nic5bc limuzyna tak jak byc582o w E36? http://ftztfqt.com [url=http://musnpe.com]musnpe[/url] [link=http://ibfqezicki.com]ibfqezicki[/link]
Najczęściej czytane
Skalne miasto w Czechach
Wieża ratuszowa w Strzelcach Opolskich – wejdź i zobacz wspaniały widok!
Dni Ziemi Strzeleckiej 2012 - program
Groźny wypadek na trasie Strzelce - Zawadzkie
Śmiertelny wypadek w Piotrówce

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij